Zahrádka FUŠIMI světlá
990 Kč vč. DPH
Popis
Materiál:
Samotná zahrádka – dřevo, masiv, buk, ruční práce, světlé lakované dřevo Dále obsahuje – 2 ks tmavé mechy, 3 ks kameny, 1 ks hrabičky, 1 ks můstek, 1 ks domeček, 1 kg písek
Velikost: 30 x 21 cm
Ani malá, ani moc velká. Přesně taková je zahrádka fušimi, která nabídne dostatečně velkou plochu pro vaše zenové prvky, zároveň ale nezabere zbytečně moc místa. Můžete tak mít vždy po ruce jedinečný prostor pro svou tvořivost. Bukové dřevo, z něhož je zahrádka vyrobena, poskytne ideální energii pro souznění s přírodou, takže se vám při relaxaci či meditaci otevřou neomezené možnosti. Světlá varianta zahrádky fušimi vám navíc i při temných dnech dokáže rozjasnit celou místnost.
Zenová zahrádka pomůže od stresu
Stres v práci? Stres doma? Unikněte z nikdy nekončícího přívalu vtíravých podnětů a myšlenek, které bombardují váš každodenní život. Podobně jako východní meditace je údržba osobní zenové zahrady skvělým způsobem, jak najít svůj vnitřní klid.
Co je zenová zahrádka?
Stolní zenové zahrádky jsou navrženy tak, aby vypadaly jako zmenšené suché krajinky v zahradách japonských zen buddhistů a zpříjemňovaly pobyt u vás doma nebo v kanceláři. V zenových zahrádkách se používají kameny, štěrk nebo písek a všechny tyto prvky v sobě nesou esenci přírody. Vířící vzory v písku představují vodu, zatímco kameny mají být skalními útvary nebo ostrovy. Někdy zahrady prostě podporují meditaci o smyslu života. Například, slavná zenová zahrada chrámu Rjoandži v Kjótu se skládá z 15 skal uprostřed bílého písečného prostoru. Když se zaměříme na celistvý prostor spíše než na jednotlivé skály, otevře se nám možnost pochopit buddhistický ideál prázdnoty a ocenit, jak je život nádherný. I když nemáte prostředky nebo čas na cestu do Kjóta, stejný spirituální zážitek si můžete dopřát také, a to každý den – prostřednictvím Zenové zahrady na svém vlastním stole.
Jak používat zenovou zahrádku
Zahradní sada obsahuje prvky jako například dřevěný rám, písek, leštěné kameny a dřevěné hrabičky. Pokuste se k práci na vaší zahradě najít klidné místo. Dokonce si můžete pustit nějaký relaxační zvuky přírody, nebo se jen oddat klidu a tichu. Nejprve budete muset do rámu nasypat písek. Pak můžete začít pokládat kameny do různých vzorců nebo jednoduše začněte s hrabáním, jak je libo. Uhrabujte písek v přímých či klikatých linkách, vírech a vlnkách. Tvořte hluboké brázdy nebo mělké řádky. Vychutnejte si krásu asymetrie. Vršte písek do hor, řek a údolí. Nedělejte si starosti z toho, že uděláte nějaké chyby. Prostě si udělejte čas a vychutnejte si pocit při tvorbě své vlastní suché krajiny.
Pomáhá očistit mysl
Až budete hotovi, můžete svou zahradu takto nechat po několik dní. Nebo můžete začít znovu a vytvořit celou novou krajinu – osvojíte si tak buddhistické myšlenky na pomíjivost a nelpění. Až budete hotovi, nespěchejte zpátky do práce, nebo k tomu, co jste dělali předtím. Několikrát se nadechněte a připravte svou mysl na jinou činnost. Nyní jste připraveni čelit čemukoliv, co se vám postaví do cesty.
Vzhled kamenů se může barevně lišit.